Teknoloji devleri parasını uzaya yatırıyor


Dünya'nın en zengin 500 ismi arasında yer alan 16 kişi uzaya yatırım yapıyor. Bu isimlerden çoğu ise teknoloji dünyasının yakından tanıdığı simalar.

 

SpaceX'in CEO'su Musk ve Virgin Galactic'İn kurucusu Richard Branson uzay yarışında en çok adından söz ettiren isimler. 

 

Ancak uzay turizmi ve Mars'ta koloni kurmak için kolları sıvayan bu isimler parasını uzaya yatıran zenginlerden sadece birkaçı. Dünya'nın en zengin 500 ismi arasında yer alan 16 kişi uzaya yatırım yapıyor. Bu isimlerden çoğu ise teknoloji dünyasının yakından tanıdığı simalar. 

 

Öğrneğin 85.2 milyar dolarla listenin başında yer alan Microsoft'un kurucusu Gates, Kymeta'ya yatırım yaptı. Amazon'un kurucusu ve dünyanın en zengin ikinci insanı olan Jeff Bezos ise kendi kurduğu uzay turizmi şirketi Blue Origin'e ciddi miktarda bütçe ayırmış durumda. 

 

Facebook'un kurucusu Zuckerberg ise servetinin bir bölümüni SETI'ye yatırım yaparak değerlendiriyor. ABD merkezli teknoloji devi Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin SpaceX ve Planetary Resources'a parasını yatıran isimlerden.

Virgin Group'un CEO'su Richard Branson, kendi kurduğu uzay turizmi şirketi Virgin Galactic için ciddi bir bütçeyi gözden çıkarmış durumda. Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı hedefleyen Elon Musk da uzay yarışında yaptığı yatırımlar ile adını sıkça duyduğumuz bir isim

Kaynak:http://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/teknoloji-devleri-parasini-uzaya-yatiriyor,cYaCGfnl-EikCk_PaRhM9w/ynqjVVgEM0a0Oo9aDSZrew

Güncel İş Ilanları
Güncel Haberler
Güncel Duyurular
Yakın Zamandaki Etkinlikler

Sosyal medayada karmer

Bize Ulaşın

Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü
Nilüfer - Bursa
(Eğitim Fakültesi B Blok Karşısı, Halk Bankası Yanı)
Telefon : +90 224 2942810
E-Posta : karmer@uludag.edu.tr

Uludağ Üniversitesi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - 2018
Metin ULAŞ - (Yazılım)
Coşkun KAZANCI - (Grafik Tasarım)